ראשי / ענף האירועים / בר מצווה בקפיטולינה – המסיבה הכי שווה שיש

בר מצווה בקפיטולינה – המסיבה הכי שווה שיש

בדרך לכותל עוצרים בקפיטולינה! הכירו את מסיבות המצווה המיוחדות של קפיטולינה שבמוזיאון ארצות המקרא בירושלים, שיצליחו להלהיב את בני כל הגילאים

אם הילד או הילדה שלכם מתקרבים לגיל מצוות, בטח כבר נתקלתם בסוגייה: בתוך חודשים ספורים, הם מוזמנים על בסיס שבועי למסיבות בר ובת מצווה של החברים לכיתה, והרף רק הולך ונעשה יותר גבוה. כלומר, יש לחשוב טוב-טוב על דרך יצירתית ליצור אירוע יוצא דופן שמתבלט ומשאיר חותם. באותה נשימה, יש לחשוב על טוויסט שידבר לבני 12-13 שגדלו מול סטוריז ומסכים, ולמצוא מקום גדול מספיק שערוך ל-300 מוזמנים ומציע את כל הפסיליטיז.

לחגוג עם כל החברים. צילום: נועה בראשי

אם ככה, איך עושים את זה? התשובה מצפה לכם בקפיטולינה, מתחם האירועים הירושלמי החדש שממוקם בתוך מוזיאון ארצות המקרא. כן כן, בתוך מוזיאון. אם כבר למשמע השילוב בין אירוע מצווה ומוזיאון אתם מסתקרנים, הכתבה הזאת לגמרי בשבילכם:

חגיגת מצווה לתפארת. צילום: נועה בראשי

מסיבת מצווה במוזיאון – איך זה עובד?

האירוע נפתח עם הכניסה בשערי המוזיאון. בדרך, האורחים צועדים בין המוצגים השונים, מתבוננים, מצלמים ומתרשמים. לאחר סיבוב בין המוצגים, האורחים מגיעים לקבלת הפנים במבואת האירועים, ומשם ממשיכים להושבה בגן שבעת המינים המתפרש על פני 1,000 מטרים של צמחייה ירוקה ומטופחת, או לחלל סגור ומעוצב להפליא, זאת בהתאם לעונה ולמזג האוויר. בכל עונה, האורחים נהנים ממטבח מוקפד שמציע חוויה של מסעדת שף.

גן שבעת המינים המהמם. צילום: נועה בראשי
גם האוכל כבר מוכן. צילום: נועה בראשי

בשיאו של האירוע, ישנה אפשרות לקיים את העלייה לתורה על המקום, לעיני האורחים. לחילופין, אלו שמעדיפים לערוך את העלייה לתורה בכותל (או בכל מקום אחר) – קפיטולינה תתאים בדיוק לאירוח הארוחה והמסיבה שאחרי.

משתלב היטב עם העלייה לתורה. צילום: עוז שכטר

השדרוג שלא חשבתם עליו

בקפיטולינה, הילדים שלכם יוכלו ליהנות משדרוג היסטרי שלא ישאיר אף אחד אדיש: מחלקת ההדרכות במוזיאון מציעה אופציה לשלב הדרכות, שאותן מעבירים ילדי המצווה בעצמם. הילד או הילדה עוברים הכשרה קצרה, ובמהלך האירוע הופכים למדריכי מוזיאון ליום אחד, לעיני המשפחה והחברים. מהר מאד המצלמות נשלפות, החברים מהכיתה מתעדים את המחזה יוצא הדופן לסטורי, ועל הדרך גם לומדים כמה דברים חדשים על ההיסטוריה של עם ישראל. יותר מיוחד מזה – אין.

איש לא יישאר אדיש. צילום: עוז שכטר
הכינו את הסוכריות. צילום: עוז שכטר
מסיבת מצווה כזאת עוד לא ראיתם. צילום: נועה בראשי
"ותודה להוריי שהביאוני עד הלום". צילום: נועה בראשי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מתחתנים? מעוניינים בהצעה מיוחדת ובלעדית?